Duyurular
  • ► 01 Ağustos 2024: Erken kayıt ücreti için son tarih

  • ► 15 Ağustos 2024: Açılan kurslara kayıt için son tarih

  • ► 20 Ağustos 2024: Geç kayıt ücreti için son tarih

Davet

 

Değerli Sinirbilimciler,

22. Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK), İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve Beyin Araştırmaları Derneği (BAD) tarafından İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar yerleşkesinde 3-6 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Beyin Araştırmaları Derneği’nin katkı verdiği en önemli bilimsel aktivitelerden biri olan Ulusal Sinirbilim Kongreleri, 2002 yılından bu yana genç araştırmacıların eğitimine katkı sağlayan kursları ve temel ve klinik alanlardaki yetkin konuşmacılarıyla ülkemizde sinirbilim alanının gelişiminde önemli rol oynamıştır. Yirmi yılı aşkın süredir düzenli olarak gerçekleştirilen USK’lar sinirbilim araştırmacılarının bilimsel çalışmalarını eleştirel bir ortamda paylaşabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Moleküler ve hücresel sinirbilimden, duysal ve motor sistemlere, kognitif sinirbilimden klinik ve hesaplamalı sinirbilime kadar sinirbilimin her alanında konferans, kurs, panel ve sunumların yer alacağı 22. Ulusal Sinirbilim Kongresi’nin tematik ağırlık noktası olarak “Moleküler Belirteçlerden Nörogörüntülemeye Nörodejenerasyon” seçilmiştir. Sinirbilimde en yeni ve güncel gelişmelerin paylaşıldığı kapsayıcı bir bilimsel programla katılımcılar arasında yeni bilimsel iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlayacak verimli bir akademik platform sunulacaktır.

Güncel gelişmeleri, kongre web sitesinden ve Beyin Araştırmaları Derneği web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

22. Ulusal Sinirbilim Kongresine hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, Eylül ayında İstanbul’da buluşmayı diliyoruz.

 

Kongre Eş Başkanları
Prof. Dr. Erdinç Dursun (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa)
Prof. Dr. Tamer Demiralp (İstanbul Üniversitesi, Beyin Araştırmaları Derneği Başkanı)